Drewno jako naturalny materiał jest niezastąpiony w trakcie budowy i wykańczania domu. Wspaniale uszlachetnia aranżacje i powoduje, że stają się one jeszcze bardziej przytulne, ale również ma właściwości termoizolacyjne i wycisza wnętrza.

Obecnie drewno wykorzystywane jest coraz częściej w budowie domów. Polacy przychylnym okiem patrzą na domy szkieletowe bazujące na konstrukcjach drewnianych, domy z bali, wykonuje się również drewniane podbitki dachowe. Także drewno jest chętnie wybierane do wykańczania wnętrz. Możliwości jest naprawdę wiele!

Drewniana podłoga – naturalne piękno

Najprostszym i jednocześnie najbardziej uniwersalnym sposobem na wykończenie wnętrz w drewnie jest wykonanie podłogi drewnianej – można wykorzystać do tego celu zarówno drewno gatunków rodzimych, jak i egzotycznych. Dąb, sosna, teak, doussie, jesion – jest w czym przebierać. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim warstwowe deski podłogowe z drewna – łatwe w układaniu, odporne na wilgoć, także większość z nich można cyklinować. Można wykończyć nim nie tylko salon czy sypialnię, ale również kuchnię czy łazienkę – to idealny wybór dla wielbicieli natury.

Drewno na ścianie – boazeria nie musi być nudna

Boazerie, tak chętnie wybierane w okresie PRL-u, teraz znów wracają do łask, ale w bardziej unowocześnionej wersji. Bardzo popularne są obecnie boazerie z desek układanych poziomo i tylko na fragmentach ścian, na przykład przy wezgłowiu łóżka czy przy ścianie, na której znajduje się komplet wypoczynkowy. Oczywiście, do wyboru jest nie tylko tradycyjna sosna, ale również wiele innych gatunków drewna. Można postawić zarówno na drewno z naturalnym wybarwieniem lub malowanie – boazerie białe idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.

Sufit wykończony drewnem – rustykalny klimat

To jeszcze nie wszystko, ponieważ drewnem można wykończyć również sufit – rustykalny klimat nawet w mieszkaniu można osiągnąć przez wykorzystanie drewnianych belek zamontowanych pod sufitem. Drewno będzie również świetnym pomysłem na eleganckie podbitki na poddaszu.